Brand Story

Kadının giyimde ihtiyaç duyduğu en önemli parçaları; sade bir çizgide tasarlayan, ilham aldığı zenginliğin detaylarıyla ruh bulan büyülü bir marka…

Haute Couture koleksiyonlarda rastlanması zor, çok kıymetli olan antika parçaları da kullanarak; yüzyıllarca saklanılası, nesillerden nesillere devredilesi elbise ve gelinlik modelleri tasarlamaktadır.

Endüstriyel moda sektöründe de faaliyet gösterebilmek adına; oldukça rahat kumaş dokularını, sakin ve sade bir çizgiyle global dinamikleri baz alarak kıyafetlere dönüştürmektedir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere; ABD, İngiltere, ve Türkiye’de tasarımlarını satışa çıkaran 248 Fashion House, antikanın etkileyici havasını ve tarzını konsept edinmiş bir markadır.

Adını tarihin mistik konuları, inançları ve numeroloji gibi kaynaklardan almıştır. 248 sayısı numerolojiye göre ‘ödüllendirme’ ve ‘uğur’ anlamı taşımadıktadır.

“Geçmiş Zaman Modası” denilen vintage hikayelerden ve akımlardan yararlanarak; marka duruşunu gündemin vizyonuyla harmanlayan 248 Fashion House, ruhunu bu derinlikte ortaya koyuyor.

for English